Mitsubishi Electric pracuje dla mnie

Miliony ludzi korzysta z technologii Mitsubishi Electric każdego dnia. Jesteśmy dumni, że jako globalny lider nowoczesnych technologii wspieramy ludzkość w obszarach o których wielu nawet nie śniło.
Sprawdź co wspólnego z Mitsubishi Electric mają spiralne ruchome schody czy manaty z Akwarium Toba.

Mitsubishi Electric pracuje dla mnie
Technologie Mitsubishi Electric towarzyszą milionom ludzi każdego dnia. Jesteśmy dumni, że jako globalny lider nowoczesnych technologii wspieramy ludzkość w dziedzinach życia, o których wielu nie miało pojęcia. Kampania Mitsubishi Electric works for me (PL: Mitsubishi Electric pracuje dla mnie) została stworzona, aby przedstawić rozwiązania Mitsubishi Electric, które można spotkać podczas codziennych aktywności.

Spiralne ruchome schody – czy to jest fizycznie możliwe? Otóż tak! W Domu Towarowym Shanghai New World Daimaru można podziwiać właśnie taki technologiczny majstersztyk, który został   wyprodukowany przez Mitsubishi Electric. Nietypowe formy łuków aranżujące ich kształt tworzą unikalne dzieło sztuki wymagające złożonych rozwiązań inżynieryjnych – połączenia ruchu poziomego oraz pionowego. Z tego powodu przez wiele lat nie podejmowano się realizacji tej koncepcji. Dopiero w 1985 roku Mitsubishi Electric zdecydowało się zaangażować w projekt i do dnia dzisiejszego pozostaje jedynym producentem spiralnych schodów, które można znaleźć w przeróżnych obiektach na całym świecie. Do ich stworzenia przyczyniło się odkrycie nowej technologii „metody scentralizowanego ruchu”, w której to środkowy punkt porusza się kolejno etapami na podstawie kąta nachylenia.  Projekt niewątpliwie ukazuje jak daleko posunęła się technologia, a przez unikatowy design przedstawia dodatkowe możliwości w projektowaniu przestrzennych aranżacji w nowoczesnej architekturze.

Japońskie koleje są słynne na całym świecie przede wszystkim dlatego, że ich prędkości są bezkonkurencyjne, a podróżowanie nimi wyjątkowo komfortowe. Niewiele osób wie, że to wszystko dzięki systemom Mitsubishi Electric. Nasze referencje w transporcie kolejowym to kompleksowe realizacje, które łączą komfortowe i bezpieczne rozwiązania przy zapewnieniu efektywnej i przyjaznej dla środowiska pracy. Produkujemy trakcje oraz sterowania do napędów i hamulców, aby zapewnić sprawne przyspieszanie, hamowanie oraz kontrolę pociągów od startu do zatrzymania. Ponadto systemy informacyjne oraz inteligentne rozwiązania umożliwiają monitorowanie i kontrolę wszystkich urządzeń pokładowych. Nad bardziej komfortową podróżą czuwają nasze klimatyzacje, a by umilić przejazdy montujemy systemy rozrywkowe. Dodatkowo poprzez łączenie systemów naziemnych z technologią sieci bezprzewodowych możemy ułatwić nadzór monitorów i wyświetlaczy na pokładzie pociągów z centrów kontroli stacji naziemnej, realizując dwustronną komunikację i instrukcję prowadzenia.

Fuji and Train

Fuji and Train

Na stronie kampanii, oprócz rozwiązań z zakresu transportu, znaleźć można między innymi realizację z branży wodnej. W unikatowym japońskim Akwarium Toba zainstalowane zostały generatory ozony służące do oczyszczania wody. To dzięki nim przebywające tam manaty mogą cieszyć się czystą i zdrową wodą, która nie jest uzdatniana chlorem czy innymi substancjami chemicznymi.

Manatee Portrait

Manatee Portrait

Przedsięwzięcie Mitsubishi Electric works for me ma na celu przybliżenie przekroju technologii i rozwiązań z różnych branż w których działa nasza firma,  między innymi: komunikacja, automatyka przemysłowa, robotyka, motoryzacja, transport, automatyka budynkowa czy wentylacja i klimatyzacja.  Pragniemy pokazać Państwu, że Mitsubishi Electric oferuje kompleksowe aplikacje, które są na najwyższym technologicznym poziomie o czym świadczą opisane referencje.

Przeczytaj więcej: http://www.mitsubishielectric.com/worksforme/pl/index.html