Badania polimerów i tworzyw sztucznych dla sektora motoryzacyjnego

Sieć Laboratoriów firmy Intertek prowadzi szereg badań i oceny produktów wykonanych z metali, polimerów, elastomerów, drewna, tkanin powlekanych itp. Od ponad 30 lat przeprowadzamy badania dla branży motoryzacyjnej. Wraz z globalnym zespołem inżynierów wspieramy firmy aby ich produkty spełniały najwyższe normy jakościowe. Jako specjaliści w branżach, w których działamy zapewniamy naszym klientom kompleksowe rozwiązania dotyczące jakości i bezpieczeństwa w produkowanych wyrobach. Działamy w ponad 100 krajach i zatrudniamy ponad 36 000 pracowników.

Badania polimerów i tworzyw sztucznych wspierające rozwój, innowacje, przetwarzanie i wydajność polimerowych materiałów, związków  i kompozytowych przy projektowaniu nowych nadwodzi samochodowych.

Materiały polimerowe i tworzywa sztuczne są niezbędne w projektowaniu i wytwarzaniu podzespołów samochodowych. Panele drzwi, podłóg i elementów silnika z lekkich tworzyw pomagają w lepszej efektywności zużycia paliwa i pozwalają inżynierom tworzyć innowacyjne projekty, które są trwałe, mocne i atrakcyjne.

Wyroby polimery i tworzywa sztuczne muszą spełniać specyfikacje wydajności dla zamierzonego zastosowania i specyfikacje ustalone przez producentów oryginalnego sprzętu (OEM). Wszystkie zainteresowane podmioty w łańcuchu dostaw samochodowych polimerów wymagają solidnych badań prowadzonych w ramach uznanej jakości w celu spełnienia norm jakości OEM, przy jednoczesnym zapewnieniu, że dostawy materiałów polimerowych i komponenty są wysokiej jakości.
W całym cyklu życia materiałów, od innowacji, składu, przetwarzania, wykonania badań, produkcji i recyklingu, oferujemy wyjątkowo szeroką gamę niezależnych badań i doradztwo rozwiązań, dostarczanych przez naszych naukowców i inżynierów przetwarzania w zakresie szeroko rozumianych produktów polimerowych.

Nasze badania tworzyw sztucznych obejmują badania użytkowe, badania środowiskowe, badania fizyczne, odporność chemiczna. Nasze usługi w zakresie awarii materiałów samochodowych pomagają klientom rozwiązać i zapobiec awarii poprzez określenie głównych przyczyn degradacji, awarii, uszkodzenia, starzenie się, nadużycia, stresu i przetwarzania.

Celem wspierania rozwoju przetwarzania polimerów, formowanie wtryskowe, wytłaczanie i skład urządzeń pomagających w rozwiązywaniu problemów przetwarzania, wyborze materiałów i wspierania innowacyjności produktu – szczególnie, jeśli badaniu podlegają nowe materiały.
Zespół Intertek posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z OEM, dostawcami Poziomu 1 i Poziomu 2,  producentami materiałów, wytwórcami dodatków i firmami recyklingowymi, firmami świadczącymi usługi w zakresie badania i doradztwo dla materiałów i elementów.
Nasze laboratoria wyposażone są w zaawansowany sprzęt analityczny i działają na mocy odpowiednich jakości standardów takich jak ISO 17025, UKAS lub A2LA, a także są uznawane przez wielu producentów OEM znających normy międzynarodowe. Obejmuje to szeroki zakres norm ISO, DIN, ASTM oraz VDA i norm producentów samochodów.

Z naciskiem na efektywność, możemy pomóc obniżyć koszty i wspierać cele biznesowe. Z Intertek, jako partnerem outsourcingu, możemy zmniejszyć czas wejścia na rynek poprzez nasze doświadczenie w zakresie polimeru, który jest w pełni zintegrowany z globalnym przemysłem motoryzacyjnym oraz sieciami związanymi z przemysłem polimerowym. Zachęcamy do odwiedzenia strony http://www.intertek.com/automotive/polymers-and-plastics-testing/