Automotive News

 • Bentley Advancing Infrastructure: DIGITAL FACTORY

  Digital Factory jest to koncepcja planowania procesów produkcji w zakładzie produkcyjnym we wspólnym, zintegrowanym środowisku cyfrowym 3D przy wykorzystaniu oprogramowania Bentley Systems i Siemens.

  Digital Factory – Cyfrowa Fabryka – jest wirtualnym obrazem rzeczywistej produkcji. Wspiera planowanie, analizę, symulację i optymalizację kompleksowej produkcji danego produktu i jednocześnie analizuje i określa warunki i wymagania dla zespołu pracowników. Wspomaga koordyncję infrastruktury technologicznej i technicznej służącej procesom operacyjnym w działalności produkcyjnej .

 • Przyszłość usług technicznych według Leadec

  W obecnym czasie wiele się mówi o przemyśle 4.0, cyfryzacji i digitalizacji w obszarze produkcji, inteligentnych fabrykach i internecie rzeczy. Jednak żeby w pełni wykorzystać możliwości, jakie dają nam innowacyjne rozwiązania, czwarta rewolucja przemysłowa dotyczyć powinna również usług wspierających przemysł. Żeby nadążyć za postępem w produkcji, konieczny jest także duży krok naprzód, jeśli chodzi o branże wspierające procesy produkcyjne. Wzrasta stopień złożoności maszyn, a co za tym idzie złożoność awarii. Postępująca automatyzacja i coraz bardziej zaawansowane technicznie urządzenia powodują, że utrzymanie ruchu w zakładach produkujących samochody i ich części, staje się coraz bardziej wymagające, a zapewnienie dostępności maszyn wymaga szczególnej wiedzy, umiejętności i narzędzi.

 • Ukraiński pracownik na wagę złota

  Nasila się rywalizacja o ręce do pracy z Ukrainy – pracowników brakuje w wielu sektorach rynku, bezrobocie w Polsce jest na rekordowo niskim poziomie, a plany inwestycyjne na ten rok są ambitne. Jak wynika z VII edycji „Barometru Rynku Pracy” już 4 na 10 pracodawców chce obsadzić zalegające wakaty, sięgając po kandydatów z Ukrainy. Od 11 czerwca br. jest to jednak trudniejsze. Od tego momentu, obywatele Ukrainy mogą bez wiz podróżować po całej Unii Europejskiej, co oznacza, że konkurencja w zakresie przyciągania pracownika ze Wschodu przybrała wymiar międzynarodowy.

 • Największe centrum dystrybucyjne CAT LC Polska w parku SEGRO w Ożarowie

  Na zamówienie operatora logistycznego CAT LC Polska w SEGRO Business Park Warsaw, Ożarów powstaje ponad 12 000 m2 nowej powierzchni – powiększany jest o nią budynek, w którym już dziś, na ponad 4 500 m2, firma prowadzi część swoich działań. Uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego związane z projektem miało miejsce 24 maja. Już jesienią firma CAT LC Polska będzie mogła rozpocząć w nowej przestrzeni działania operacyjne. W transakcji pośredniczyła agencja Jartom Real Estate.

 • EDISON: Spotkajmy się na XIII Edycji Konferencji Auto Event 2017

  Globalny charakter przemysłu samochodowego sprawia, że komunikacja z dostawcami zwykle nie zamyka się w obszarze kraju, regionu czy kontynentu, co wprowadza dodatkowy poziom trudności w ustalaniu zasad komunikacji biznesowej. Usługi IT kosztują coraz więcej, a budowanie i utrzymywanie własnych rozwiązań komunikacyjnych typu punkt – punkt to niewspółmierne do efektów zaangażowanie czasowe. Usługi operatorskie EDI idealnie sprawdzają się w takich warunkach, maskując złożoność standardów i umożliwiając bezproblemową komunikację z partnerami na całym świecie.

 • Mitsubishi Electric: Jak produkować nowoczesną automatykę przemysłową

  O systemach sterowania czy rozwiązaniach napędowych myślimy zazwyczaj w kontekście ich wdrażania oraz uruchamiania w danej maszynie czy obiekcie przemysłowym. Wykorzystywane w nich komponenty są też zwykle traktowane jako podstawowe elementy składowe, z których automatycy dopiero tworzą rozwiązanie. Z drugiej strony, same w sobie są złożonymi, sprzętowo-programowymi systemami, a ich początki mogą być znacznie odleglejsze i sięgać – jak ma to miejsce w przypadku firmy Mitsubishi Electric – centralnego regionu Japonii.

 • COMAU: DELFO TANDEM LINE

  W świecie produkcji, niewątpliwie dużą wartość ma czas. Znaczenie efektywności linii produkcyjnej, jej wydajność, czasy cykli to wyrażenia na które w obecnych czasach osoby zarządzające produkcją zwracają niebywałą uwagę. Bez wątpienia automatyzacja jak i robotyzacja wiodą prym przy rozpędzeniu procesów wytwarzania. Jako jeden z pierwszych etapów przy wytwarzaniu produktów z metalowych materiałów jest nadawanie kształtów arkuszom metali.

 • Sage: Jak sprawić by oprogramowanie było siłą napędową Twojej firmy?

  Firmy branży motoryzacyjnej borykają się często z wyzwaniem polegającym na konieczności dostosowania oprogramowania do szybko zmieniających się i rosnących potrzeb firmy. Wybór odpowiedniego systemu IT pozwoli rozwijać firmę szybciej i sprawniej przy mniejszym zaangażowaniu sił i środków.

  Bardzo często użytkowane w firmie oprogramowanie nie nadąża za szybko rozwijającym się przedsiębiorstwem. Przykładem może być CRP Industries, importer i dystrybutor produktów dla motoryzacji i przemysłu. Przedsiębiorstwo dostarcza części zamienne do samochodów, silników wysokoobrotowych oraz węży przemysłowych. Z jej oferty korzysta m.in. północnoamerykański oddział BMW czy amerykański oddział Volkswagena.

 • COMAU ROBOTICS: Wysokie wymagania stawiane zrobotyzowanemu spawaniu

  Robotyzacja produkcji wprowadzana z myślą o zwiększaniu mocy produkcyjnej, ograniczaniu przestojów, poprawie wydajności i jakości, jest w polu zainteresowania coraz większej ilości firm, zwłaszcza poszukujących rozwiązań do wymagającej produkcji masowej, o wysokiej powtarzalności i dokładności, jak np. w motoryzacji. Szczególnie podatny na robotyzację jest proces spawania – roboty spawające stanowią obecnie ok 25% wartości globalnej sprzedaży robotów wszystkich producentów.