Automotive News

 • COMAU ROBOTICS: Wysokie wymagania stawiane zrobotyzowanemu spawaniu

  Robotyzacja produkcji wprowadzana z myślą o zwiększaniu mocy produkcyjnej, ograniczaniu przestojów, poprawie wydajności i jakości, jest w polu zainteresowania coraz większej ilości firm, zwłaszcza poszukujących rozwiązań do wymagającej produkcji masowej, o wysokiej powtarzalności i dokładności, jak np. w motoryzacji. Szczególnie podatny na robotyzację jest proces spawania – roboty spawające stanowią obecnie ok 25% wartości globalnej sprzedaży robotów wszystkich producentów.

 • Nowe rynki opanowane przez SGP Group Outsourcing Company. Jakie wyzwania stoją przez Partnerem Generalnym tegorocznej konferencji?

  SGP Group Outsourcing Company po raz drugi została sponsorem generalnym konferencji AutoEvent 2017. Ponownie zdecydowaliśmy się na ten krok. Nie mogło nas zabraknąć na największej w Polsce imprezie skupiającej liderów branży Automotive. Warto dodać, że rozmowy dotyczące wsparcia finansowego eventu rozpoczęły się już w czerwcu 2016 r. podczas gali towarzyszącej zeszłorocznemu wydarzeniu” – mówi Prezes Grupy SGP, Mariusz Puto.

 • Uniwersalny język EDI, czyli komunikacja bez barier

  Biznes w dobie globalizacji nie pozostawia miejsca na niedopowiedzenia. Jak sprawić, by w wymianie informacji handlowych nic nie umknęło między słowami? W tekście poniżej znajdziesz proste i skuteczne rozwiązanie, by bez tłumacza „dogadać” się z kontrahentami z najdalszych zakątków świata.

 • Pięć powodów by wybrać system ERP dla firmy motoryzacyjnej

  Według raportu opublikowanego w serwisie The Manufacturer, aż 80% przedsiębiorstw w branży wytwórczej oczekuje, że wdrożenie systemu ERP poprawi komunikację pomiędzy rozproszonymi jednostkami, a tym samym zwiększy możliwości produkcyjne. Spośród opisanych w raporcie firm aż 38% uznało, że wdrożenie ERP jest najważniejszym wyzwaniem inwestycyjnym na 2017 r. Dobrze dobrany, skuteczny system ERP jest szczególnie ważny w przedsiębiorstwach działających na niezwykle konkurencyjnym rynku motoryzacyjnym.

 • Inwestycja w automatykę magazynową – łatwo przepłacić

  Od marca bieżącego roku połączyliśmy swoje siły z Logisys- firmą konsultingową zajmującą się projektowaniem i usprawnianiem logistyki przedsiębiorstw. Logisys jest liderem konsultingu logistycznego z powodzeniem realizując projekty w całej Europie Środkowej oraz Wschodniej. W niniejszym artykule koledzy analizują inwestycje w automatykę magazynową wśród polskich przedsiębiorców.

 • BZWBK – partner finansowy w rozwoju działalności firm motoryzacyjnych na rynkach światowych

  Przemysł motoryzacyjny to branża z bardzo wysokim udziałem eksportu i wymagająca międzynarodowej kooperacji. Działające w niej firmy zdają sobie sprawę, że są częścią globalnego łańcucha dostaw dla producentów nowych pojazdów samochodowych. Wyprodukowana w polskim zakładzie część zanim zostanie zamontowana w samochodzie wyprodukowanym w niemieckiej fabryce może być najpierw wykorzystana do produkcji podzespołu wytworzonego na Węgrzech a w swojej podróży do Niemiec odwiedzić jeszcze zakłady produkcyjne w Anglii a bywa że to jeszcze nie koniec jej podróży.

 • Mitsubishi Electric: Inżynier 4.0

  Czwarta rewolucja przemysłowa trwa i nikt nie może jej zatrzymać. Po raz kolejny do przemysłu trafiają technologie, które gruntownie zmieniają organizację produkcji, wpływają na jakość wyrobów i ekonomię przedsiębiorstw. Redefiniują miejsce inżyniera w firmie i na nowo określają zakres jego obowiązków i wymagane kompetencje.

 • DEKRA wręczy nagrodę DEKRA Award 2017 podczas gali AutoEvent

  Ruszyła rekrutacja do kolejnej edycji prestiżowej nagrody branży motoryzacyjnej, DEKRA Award 2017, w kategorii: BEZPIECZEŃSTWO ŚRODOWISKA. Organizatorem konkursu jest Grupa DEKRA w Polsce. Laureaci nagrody zostaną ogłoszeni podczas uroczystej wieczornej gali AutoEvent, w dniu 21 czerwca br. w Rawie Mazowieckiej.

 • Leadec – nowa nazwa, sprawdzona strategia

  Po 15 latach w grupie Voith, dzięki nowemu właścicielowi Voith Industrial Services będzie się dalej rozwijać jako niezależny dostawca usług pod nazwą Leadec, jeszcze bardziej elastycznie dostosowując się do wymagań i oczekiwań rynku.

 • EDISON: Wykorzystaj maksymalnie cyfrową rewolucję!

  Najskuteczniejszą metodą podniesienia efektywności ściągania podatków – a w konsekwencji – wzrostu dochodów budżetowych, jest wzmożenie wysiłków kontrolnych i nieuchronność wyegzekwowania należności. Rewolucja cyfrowa, która dokonuje się na naszych oczach, spełnia te założenia z nawiązką – ułatwia bowiem życie nie tylko organom kontrolnym, ale i – do czego nie jesteśmy jako społeczeństwo przyzwyczajeni – przedsiębiorcom. Pierwszy raz zmiana przepisów nie niesie ze sobą konieczności tworzenia ton nowych dokumentów, wręcz przeciwnie – redukuje je do niezbędnego minimum. Dematerializacja firmowych druków pozwala więc oszczędzać czas, pieniądze i środowisko, a przede wszystkim ułatwia sprawne zarządzanie obiegiem dokumentów w przedsiębiorstwie.